Zemské magnetické pole je príliš slabé na to, aby výrazne ovplyvnilo let rakety tunelom okolo jadra. Sila ktorá priťahuje predmety k Zemi je hlavne gravitácia.
To, ako silno je raketa priťahovaná k Zemi závisí len na hmotnosti rakety a hmotnosti Zeme. Keď raketa poletí špicom dole pod zem a tryskami hore, gravitačná sila bude pre ňu postupne klesať, pretože za sebou zanecháva množstvo hmoty, ktorá ju delí od povrchu. A naopak, pred ňou smerom k jadru hmoty ubúda. Tá hmota ktorú za sebou zanecháva ju stále viac a viac priťahuje opačným smerom. (V strede Zeme by boli tieto sily vyrovnané. Ak by tam bola nejaká jaskyňa, pocítil by si tam stav beztiaže.) V tvojom prípade ale raketa neprechádza stredom Zeme, dostane sa len do blízkosti jadra. Gravitačná sila pre raketu bude najslabšia práve v blízkosti jadra. Tiež sa začne meniť smer pôsobenia gravitačnej sily. Keď bude prechádzať okolo jadra, bude sila pôsobiť už z boku. Keď sa začne od jadra už vzďaľovať smerom k opačnej strane Zeme, hmoty pod ňou smerom k jadru začne pribúdať a nad ňou (smerom k povrchu) ubúdať. To znamená že začne narastať gravitačná sila pod ňou (pod tryskami). Na opačnej strane potom vyletí špicom hore.
Záhada
Skúste si predstaviť že by existoval laser ktorý by vyvrtal priamočiarý tunel do Zeme až na druhú stranu Zeme, ktorý by neprechádzal cez zemské jadro, a nejaká pozemská raketa by don skočila "hlavou dolu" a putovala by týmto tunelom, pričom by vysielala antimagnetický štít, ktorý by sposoboval tu že by na nu neposobila magnetická sila a teda by ju to nepritahovalo smerom k jadru. Následkom tohto by táto raketa stále letela tým tunelom priamočiaro bez toho že by bolo pritahovaná k strane bližšej k jadru, a keby už bola na konci, ako by potom vyletela ? Hlavou nahor, alebo hlavou nadol ?
V podstate podla logiky by mala vyletieť hlavou nahor, lenže ked predtým išla dolu hlavou, a žiadne magnetické sily na nu neposobili, a teda sa tá raketa ani nemala ako pretočiť iným smerom.....